Powrót do edukacji stacjonarnej możliwy 18 stycznia 2021 r.

23 listopada 2020

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach będzie przedłużone do 23 grudnia, czyli do przerwy świątecznej. Zaś tuż po niej rozpoczną się ferie zimowe, dla uczniów w całym kraju w jednym terminie (od 4 do 17 stycznia). Minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował w radiu RMF FM, że rządzący chcą, żeby w ferie wszyscy zostali w domu i spędzili te dni „wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny czy izolacji, którą sobie sami narzuciliśmy i w tym sensie chcemy po prostu wydłużyć ten okres, który początkowo zdefiniowaliśmy sobie do końca Świąt Bożego Narodzenia, żeby tę naukę być może rozpocząć po 18 stycznia, zaczynając oczywiście od tych klas najmłodszych” – powiedział minister.
Więcej – TUTAJ