Nauczanie zdalne i hybrydowe także w najstarszych klasach szkół podstawowych

21 października 2020

Premier ogłosił w Sejmie, że prawdopodobnie rząd podejmie decyzję o tym, żeby starsze  klasy szkół podstawowych także przeszły na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Mateusz Morawiecki podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, żeby najmłodsi uczniowie chodzili do szkoły “ze względu na efekty społeczne, a nie tylko edukacyjne”.
Jak informuje „Głos Nauczycielski” premier przyznał, że powrót uczniów do szkół we wrześniu był główną przyczyną dramatycznego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. – We wrześniu nastąpił gwałtowny przyrost kontaktów społecznych związany z powrotem dzieci do szkół i tym, że studenci pojawili się na niektórych uczelniach w trybie stacjonarnym – ocenił Matusz Morawiecki. Z obliczeń rządowych ekspertów wynika, że najprawdopodobniej dzięki wprowadzeniu edukacji hybrydowej w szkołach średnich w strefach żółtych i zdalnej w czerwonej doprowadził już dziś do ograniczenia przyrostu zakażeń, których bez decyzji, byłoby kilkanaście tysięcy w ciągu doby.