Polub nas na Facebooku!

Nasze aktualności

Co słychać w Głosie Nauczycielskim

MEN doprecyzowuje informacje o zdalnym nauczaniu

5 listopada 2020

Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian. Stacjonarnie będą pracować również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii. Natomiast dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami decydować o trybie nauczania. Od 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
MEN rekomenduje również, by nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i placówek oświatowych realizujący nauczanie zdalne pracowali z domu, z wyłączeniem przypadków, gdy są  niezbędni do realizowania zadań na terenie placówki. „Rozwiązanie to przyczyni się do zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników na terenie placówki” – czytamy w materiale opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa.
Nie ma jeszcze szczegółowych wytycznych dotyczących obiecanych przez premiera bonów dla nauczycieli, które mają być przeznaczone na – jak pisze MEN – na jednorazowe wsparcie w zakresie poniesionych kosztów związanych z kształceniem na odległość.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach, do 5 osób.
Więcej – TUTAJ