To jeszcze dreszczowiec czy już horror?

21 kwietnia 2017

Przed reformą edukacji ostrzegamy od dawna, co raz podając kolejne fakty obnażające jej niedoskonałości i negatywne konsekwencje, których skutki odczują na sobie nauczyciele, uczniowie, rodzice i samorządowcy. Zebraliśmy prawie milion podpisów popierających wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie wprowadzanej reformy. Ciągle liczymy na to, że polską szkołę da się jeszcze uratować. Co raz więcej nauczycieli zaczyna rozumieć, że obietnice MEN-u to bajki. W szkołach częściej mówi się o zwolnieniach, do których podobno miało nie dojść. W podstawówkach zaczyna brakować miejsc dla całej obecnej kadry, a gimnazja, które staną się liceami nie są pewne, czy uda im się zrekrutować odpowiednią ilość uczniów. Na wsiach likwidowane są całe szkoły. A to niestety dopiero początek.

Szerzej o realnych zagrożeniach w artykule Pułapki reformy, a ruch kadrowy w szkołach