Premier zapowiada skrócenie roku szkolnego!

20 maja 2019

Podczas wyborczego spotkania w Zawierciu 18 maja br. premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd chce „postąpić jak najbardziej praktycznie”. Według ogłoszonego przez MEN kalendarza roku szkolnego, zajęcia miałyby się zakończyć 21 czerwca br., czyli w piątek po Bożym Ciele. – Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę – obiecał premier. I dodał: – Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane.
Na niefortunny termin zakończenia roku szkolnego dużo wcześniej zwracano uwagę Ministerstwu Edukacji Narodowej. Mimo to resort niedawno oświadczył, że nie zmieni daty zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Premier Morawiecki obiecał natomiast, że rok szkolny zakończy się 19 czerwca br.